Blink 182

Vznik v roce
1992
Původ
USA
Žánry
PopPunkRock

Biografie

Blink-182 je americká punkrocková skupina, kterou v roce 1992 založili Tom DeLonge (kytara, zpěv), Scott Raynor (bicí) a Mark Hoppus (basová kytara, zpěv) později odešel nebo byl vyhozen (do dnes se neví) Scot a na jeho místo přišel Travis Barker. Původní název skupiny zněl "Blink", kvůli irské kapele se stejným názvem se však přejmenovali na "Blink 182". Vydali pět studiových alb, největší úspěchy sklidily desky Enema of the State a Take Off Your Pants and Jacket z let 1999, resp. 2001. Diskografii uzavřeli v roce 2005 výběrem největších hitů.
Pod původním názvem "Blink" nahráli v roce 1993 dvě demo-alba: Flyswattwer a Budha, avšak bez většího úspěchu. Ten přišel až v roce 1995 s deskou Cheshire Cat a to především díky písním "Carousel" a "Peggy Sue". Záhy poté byli nuceni se přejmenovat, aby se odlišili od stejnojmenné irské skupiny. Problém vyřešili tak, že si ke svému názvu přidali číslici 182 (čte se: one eighty two), o které dodnes panuje spousta pověstí a fám. Podle některých číslice vyjadřuje počet slov fuck, které vyřkl Tony Montana ve filmu Scarface, podle jiných zase počet mil, kolik musel ujet Mark za svojí přítelkyní anebo vychází z filmu Turk 182! Timmothy Huttona.[1] Dle slov kapely však toto číslo nemá žádný hlubší smysl.
Spolu s novým názvem změnili i vydavatelství - album Dude Ranch už nahráli u velké společnosti MCA (později Geffen Records). Po jeho dokončení opouští skupinu Scott Raynor. Důvodem byl prý nedostatek času (Scott studoval vysokou školu), podle osatních členů skupiny měl však problémy s alkoholem. Za bicími ho nahradil Travis Barker, který byl údajně kvůli tetováním vyhozen ze školy.
Doba největší slávy přišla s deskou Enema of the State (1999). Do mainstreamu je vynesly hlavně hity "What’s My Age Again" a "All The Small Things". Z hlediska prodejnosti se jedalo o jejich nejúspěšnější desku (17 mil. prodaných kopií). O dva roky později úspěšně navázali albem Take Off Your Pants and Jacket.
V roce 2003 vyšlo již pod přejmenovanou společností Geffen Records album Blink-182. Největší úspěch sklidily singly "I Miss You" a "Feeling This", v písni "All of This" se objevil i hlas hostujícího Roberta Smitha ze skupiny The Cure. Ačkoli se Blink-182 stále drželi na vrcholu hudebního showbyznysu (3. místo v americké hitparádě), po vydání této desky se na dlouho dobu odmlučují a věnují se pouze svým vlastním projektům.
1. listopadu 2005 vydává společnost Geffen Records výběr hitů Blink 182 a několik týdnů na to ohlašují členové skupiny pauzu na neurčito. Skupina se nakonec odmčela - zvítězily vlastní projekty jednotlivých členů. Tom DeLonge založil kapelu Angels & Airwaves, Mark Hoppus a Travis Barker založili společně kapelu +44.
Roku 2009 na předávání cen GRAMMY se po spekulacích o návratu Blink 182 objevili společně Tom, Mark a Travis a společně oznámili světu svůj návrat. Letos je taky naplánované nové cd a s ním turné, takže se máme na co těšit.....

 

Co si o tom myslíš?