Hadouken!

Vznik v roce
2013
Původ
Velká Británie
Žánry
ElectronicaRave

Biografie

Anglická skupina Hadouken! byla založena v roce 2006 v Leedsu. Hraje hudební žánry new rave, grime a dance punk. Název kapely Hadouken! pochází z videohry Street Fighter v níž Hadouken znázorňuje ohnivou kouli. Už před vydáním prvního studiového alba „Music for an Accelerated Culture" byla skupina Hadouken! uznávána za své perfektní výkony na podiích.

Stejně jako ostatní kapely v té době byla skupina Hadouken! známá především internetu, který hojně využívala k šíření svých skladeb. Využívala k tomu především komunitní služby jako je MySpace a Youtube. V roce 2007 byla kapela nominována v kategorii nejlepší umělec v rámci BT Digital Music Awards. O rok později si kapela naplánovala velké množství koncertů. Mimo jiné vystoupili v i České Republice a to 14. června 2008 na táborském festivalu Planet Festival.

Ověřený časopis NME o skupině Hadouken! napsal: „Je to nejúžasnější, nejnepředstavitelnější a nejnezničitelnější nová kapela na světě. Zní to, jako by Prodigy dělali děti opřené o rozbitý hrací automat."

Letos kapela vystoupí na festivalu Rock For People.

Složení Hadouken!:

James Smith (zpěv)

Alice Spooner (sythezátor, klávesy)

Daniel Rice (kytara)

Chris Purcell (basová kytara, zpěv)

Nick Rice (bicí)

 

 

 

 

 

 

Co si o tom myslíš?