Keith Richards

Vznik v roce
2013
Původ
Velká Británie
Žánry
Blues rockR&BRock

Biografie

Keith Richards se narodil 18. prosince 1943.
Richards je britský hudebník, nejznámější jako kytarista skupiny The Rolling Stones, ve které působí již od jejího založení. Znám pro své inovativní rytmické hraní, časopis Rolling Stone jej označil jako 10. nejlepšího kytaristu.
14 songů, které napsal spolu se zpěvákem The Rolling Stones, Mickem Jaggerem, je na seznamu magazínu Rolling Stone, mezi 500 nejlepšími skladbami.
Richards také vydal několik sólových nahrávek. V roce 1978 vydal svůj první sólo single: předělávky Chucka Berryho Run Rudolph Run a The Harder They Come od Jimmyho Cliffa.
V roce 1987, v době kdy Jagger pozastavil činnost The Rolling Stones, aby mohl propagovat své vlastní sólové album, se dal Richards dohromady s budeníkem a producentem Stevenem Jordanem, aby spolu založili projekt X-pensive Winos. Jordan hrál na některých písničkách na Dirty Work a také ve skupině, kterou dal Richards dohromady pro dokument Hail! Hail! Rock'n'Roll.
Kromě Stevena Jordana X-pensive Winos zahrnovalo také Sarah Dash, Waddy Watchtela, Bobby Keyse, Ivana Nevillea a Charleyho Draytona. Jejich první album, Talk is Cheap, získalo zlato a zůstalo pevným artiklem na seznamu prodávaných desek. Z alba vyšla krátká americká tour – jedna ze dvou, které měl Richards jako sólový umělec. První tour je zdokumentovaná na nahrávce Live at the Hollywood Palladium, December 15, 1988.
V roce 1992 bylo vydáno album Main Offender. Následoval „zahřívací“ koncert v Buenos Aires a poté se X-pensive Winos vydali na tour po Evropě a Severní Americe.

Co si o tom myslíš?