Limp Bizkit

Vznik v roce
1995
Původ
USA
Žánry
Nu metalRapRock

Biografie

Prvotní jádro americké nu-metalové kapely tvořili Fred Durst a Sam Revers. Později se k nim přidali John Otto a jako poslední skupinu doplnil Wes Borland, a tak v roce 1994 vznikli Limp Bizkit.

Zásadním momentem pro ně bylo setkání s kapelou KoRn, kteří vzali demo od "Bizkitů" svému producentovi. Songy Counterfeit, Stuck a Pollution, které nahrávka obsahovala, zabraly a po menším turné Limp Bizkit vydávají první album Three Dollar Bill, Yall$. I když album nezaznamenává úspěch, tak turné, které kapela absolvuje, vylepšuje reputaci. Účastní se několika festivalů (mezi jinými např. Ozzfestu) a album se dostává na 25. místo v prodeji.

Další deska Significant Other (1999) se už pak sama vyšvihne na první místo v Billboard 200 a její prodej čítá přes osm set tisíc nosičů. Na albu najdeme Break Stuff či N2gether now, za něž Limp Bizkit dostávají od MTV ocenění za nejlepší videa.

I když si Significant Other stále vede úspěšně v prodeji, tak v roce 2000 přicházejí Limp Bizkit s Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water, které se zařazuje vedle svého předchůdce do hitparády nejlépe prodávaných nosičů.

V roce 2001 od kapely odchází Wes Borland, a tudíž si fanoušci musí na nové album počkat. Durst zvažuje spolupráci se jmény jako Al Jourgensen z Ministry, Brian Welch z KoRn nebo se Snoop Doggem. Nakonec do kapely přichází Mike Smith a kapela vydává v roce 2003 Results May Vary, které ovšem neslaví úspěchy jako předchozí desky. Opět se ale částečně vrací historie, protože turné dopadá lépe než deska a Limp Bizkit zavítají i k nám.

Poslední album The Unquestionable Truth (Part 1) rovněž neslaví velké úspěchy a tak zůstává otázkou, jestli si Limp Bizkit napraví reputaci jako v předchozích případech.

 

Zdroje:  www.bizkitgeneration.ne

HudebniSkupiny.cz

Wikipedia.org

Co si o tom myslíš?