Rihanna

Vznik v roce
1987
Původ
Barbados
Žánry
PopR&B

Biografie

 

Rihanna celým jménem Rihanna Robin Fenty odstartovala vskutku dobře. Hvězda RnB a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1987. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy a hlavně hitem Pon de Replay, který za asistence nahrávací společnosti Def Jam Records odstartoval Rihanny kariéru.

Její singl Pon de Replay obletěl rádia celých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. Rihanna prohlásila, že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey. Její album zní především ve stylu RnB, Hip Hopu a Soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádách a na 15. místo v Kanadě. Zrodila se nová RnB hvězda.

V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off ( duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách. K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným.

V roce 2007 Rihanna vydala album Good Girl Gone Bad. Na albu byly například tyto songy: Umbrella, Shut up and drive, Don´t stop the music a spousta dalších.

V roce 2009 vydala další album, tentokrát se jménem Rated R. Nejznámější písničky z alba jsou: Russian Roulette, Te amo, Rude boy a Rockstar 101.

V roce 2010 přišlo na řadu album Loud. Zatím vyšly tyto songy: Only girl (in the world), What´s my name(společně s Drakem), S&M, Whos that chick(s Davidem Guettou) a Raining men.

Sourozenci : 2 bratři (9 let,15 let)
Oblíbené zpěvačky : Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey
Mazlíčci : 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)

Co si o tom myslíš?