SELENA

Vznik v roce
1971
Původ
USA
Žánry
PopRockDance

Biografie

 

Selena Quintanilla-Pérez (16.dubna 1971, Lake Jackson, Texas – 31.brezna 1995, ,Corpus Christi, Texas), známá jen jako Selena, byla americka spevacka a podnikatelka hispánského původu, označována za Královnu Tejano hudby. Jako nejmladší z dětí mexickoamerických rodičů vydala své první hudobni album

již ve dvanácti letech. V roce 1987 se stala zpěvačkou roku na předávání cen Tejano Music Awards a podepsala smlouvu s Hudebnim vydavatelstvom EMI na několik dalších let. Její sláva dosáhla vrcholu na počátku 90. let, především ve španělsky mluvících zemích. Roku 1992 vydala album Entre a Mi Mundo a o rok později koncertní album Selena Live!, za nějž získala cenu Grammy v kategorii Nejlepší výkon mexickoamerického zpěváka.

Ve věku 23 let byla 31. března 1995 zastřelena Yolandou Saldívarovou, prezidentkou svého fanklubu. O dva týdny později, 12. dubna, texaský guverner George Bush prohlásil den jejího narození za oficiální Selenin den v Texasu. V roce 1997 společnostWarner Bros.uvedla film Selena s Jenifer Lopez v hlavní roli, o jejím životním příběhu. V červnu 2006 bylo otevřeno k její památce muzeum Mirador v texaském městečku Corpus Christi a před ním postavena bronzová socha v životní velikosti.

 

Co si o tom myslíš?